Günün Konusu mu Bilmem

Günün konusu mu pek bilemem. Kayakla yüksek atlama nefis, Fransa bisiklet turu çok güzel borsa hiçbir şey olmamış küçücük bir olaymış bir tırnak kesme durumu gibi döviz yine öyle. Boyacılar sistireciler, elektrikçiler ayrı bir yalana dolanıyorlar hiç doğru konuşamaz mı bunlar. Hep bir üç kağıt durumu Napoli yi geçtik gibi geliyor o da ayrı. Sıcak çok sıcak uyunmuyor soğuk yorgan çıkarsak mı?

pirinc

Zahireciler en çok pirinçleri yan yana koyduklarında bir tedirginlik yaşıyor olmalılar. Pirincin pirinçle karışması mercimekle pirincin karışması gibi değil. Avucuna aldığın pirincin içine yandaki karıştıysa ayır bakalım. Mercimek kolay fasulye barbunya o da kolay taş bile ayıklarsın ya pirinci pirinçten nasıl ayıklarsın kılçıklı esmer o bile biraz daha kolay kırıkla baldoyu?

Yaşanıp geçiyor değil bir şeyler alıp gitmeden bir şeyler götürmeden bir şeyler ödemeden bir yalana bir dolana denk gelmeden pirincin pirinçle karışıklığı biri diğerine yarım saat atar pişmede karışık kalsın yarısı pişmiş yarısı diş kırar pilav. Alışırsın. Olmadı olmuyor Fromme Fransa bisiklet turunu kazansa bile içimde bir kırıklık bir kabul etmezlik yüreğimde. İyi bir pilavı hak etmeden. Hayatımda yediğim en güzel pilav on da bile taş vardı.

Tatil de küsmüş olmalı çağırmıyor. Yürek de öyle hep bir fazla çalışma düzeni fazla mesai.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir