Güne Bir Merhaba

Yeni uyanmış gözler. Yağmurun damlaları arasında saklanan mavi bakan kahverengi gözlü genç kadın. Katili olmamış daha yılların. Güzelliklerle esneyerek güne bir merhaba. Kırıldığında bir mozaik gibi duracak olan hayatın cam gibi düzgünlüğüne bir gülümseme.

Güne Merhaba

Yatakta sürünürken güzel anılı bir dansın ritminde yüreği narin uçarcasına özleyeceği kollarda şimdilik. Öldürülmemiş daha dipdiri umutlar göğsünü itekleyip dikleştiriyor. Vücudun şiirlerde anlatıldığı gibi ağır yanık sızıları yok daha gülümsemeleri ondan. Ayrılıklar daha yaralar açmamış çizmemiş tırnaklarıyla bir aslan darbesi yememiş bir yavru antilop çırpınışı kalbinde az sonra korkusuyla çarpmamış gözleri ondan pırıltılı görmüyor umuduyla bakmadan soluğunu duyduğu ölümünün bir deve kuşu saklanışı benzeri.

Sabah böyle uğrardı gençliğine saygıyla.Yola çıkılmışlığına bakıp sisli puslu olacağı beklenmeyen zamanlarda çağırıcılı fısıltılar, içinde beklenti olan gülümsemeler, kayıplı saklanılmışlıklar, silinecek düşlerle uyanılmış sabahlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir