Gülümseme Değil Bir Gülme

gulumseme

Mesut olmak için belki başlamak bile yeter. Gülmek içinse çok gayret sarf etmek gerekir.

Hikayesi biter. Birden ne deseniz artık olmayacak bir yere gelmiş olabilir anlatan da bilir anlatılan çoktan anlamıştır dinleyen de hikaye tekrar etmektedir tekrar aynı hep aynı.

Bitmek hikayenin bitmesi sonu gelmekte bazı şeylerin sonu sonunun gelmesi. İlişkilerde bile öyle olur. Ne söyleseniz ne söylense kapının ötesine geçmeyi geçip gitmesini geçip gitmeyi ötede başka bir hikayenin başlamasını başlatmayı.

Göze alınmaz sanki bir şeyler eksik kalmış prensler kral krallar başka şey olacakmış gibi dilinin ucuna gelir anlatanın diline dilinin ucuna ha şimdi geldi gelecek olmaz hikaye kendini bir iki eski plak gibi çıt çıt.

Mesut olmak belki işin içinde pişerken her şey yapılırken üretilirken bitmeden daha her şey içindeyken biteceğini düşünerek bitince güzel olacak. Bitip her şey her şey çok yerinde zamanında tıkırında olup kurtulunca hep öyle boşalma gevşeme gülümseme azar azar hep olur gülümsemenin çok ötesinde.

Zorba filminin sonunda her şey aksi gitse bile bitince sonu gelince bütün kaslar gevşer gevşeyince bütün kaslarla işin kalmayınca gergin durmaları gerekmeyince bir gülme. Gülümseme değil bir gülme bütün kaslarınla.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir