Giro’da Çok Güzel Etap Sonları

Giro’da günler geçiyor. Havalar çok kötü, yarışlar daha da güzel ve çekişmeli.

İtalya Bisiklet turu Giro’da Sky Team takımı Wiggins’le kazanmak için her türlü çabayı gösteriyor. Zamana karşıda üstünlüğü tartışılmaz olan, ve çok kaliteli domestikleriyle turun baştan kazananı gözüyle bakılan Wiggins’in kazanmasını engellemek için bütün rakipleri her etap sonuna kadar yoğun ve neredeyse çılgınlık derecesinde ataklar yaparak turun belki de son yılların en güzel turlarından biri olmasını sağlıyor.

giro bisiklet turu

giro bisiklet turu

Havanın yaptığı azizlikler de az değil.

Zamana karşı yarışına bir gün kala Wiggins yağışlı hava da düşerek, turun sonucunun beklendiği gibi olmayabileceği gibi bir durumunun da ortaya çıkmasına neden oldu. Sky Team daha çok çaba harcamak zorunda.

Nibali ve Hejedal ise Wiggins’in zamana karşıda yapacağı farkı tur içinde eritmeye çalışırken, Cadel Evans ise eski günlerinde olmasa da Giro kazanabileceğini ortaya koyabilir.

Peter Sagan’ın ise bu tura katılmamış olmasının tur için büyük eksiklik olsa da Fransa Bisiklet turunun heyecanını arttıracağı konuşulurken, turun havalar ve yarış stratejisi acısından çok kırıcı geçmesi de bazı kazalar sonucunda sakatlık yaşayan yarışcıların da Fransa Bisiklet turuna yetişemeyecekleri gibi bir durum da ortaya çıktı.

Takımların hemen hepsinin sponsorlarının da etkisiyle etap kazanma zorunda olmaları heyecanı daha da arttırırken Garmin takımının uzun süredir kazanamadığı etap galibiyetini bu turda alması ayrı bir heyecandı.

Giro heyecanı devam ediyor…

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir