Fosiller

Dünya da yok olan o kadar çok canlı türü olmuş. Sadece tür bazında milyonlarca. Biz kayıp dinozorları hatırlıyoruz. Bir kaç bin tür. Çiçek böcek takımından milyonlarcası. Balık türlerinin yaşayanların bir kaç bin katı. Hepsi bizden çok önce yok olmuşlar… Bizden sonra yok olanlarda var. Yani akıllı ve zeki insanoğlu dünyaya geldikten sonra yok olanlar var. Bizim dünyaya hakim oluşumuzla yok olanlar göktaşının Yukatan yarım adasına düştüğü veya Güneydoğu Asya da patlayan yanardağın yok ettiklerinden az değil.

dinazorlar

dinazorlar

Şimdi dünyanın dönüşünü yavaşlatamasak bile yavaşlamasından daha kötü sonuçlar doğuracak iklim felaketini çocuklarımıza torunlarımıza ısıtıyoruz. Biz görmesek bile onlar sofralarında, tabaklarında bu felaketi bulacaklar. Ve tadacaklar.

Ama dünyanın geçmişine baktığımız zaman bir şey daha görüyoruz. Kendisine zarar veren türlerin ortadan kalkmaları için dünya elinden geleni yapmış. Onlar yok olduktan sonra yeni bir düzeni tekrar kurmuş. ( Bakınız dinazorlar..)

İşte tam bu nokta da söylediğim bizimde türümüzün son örnekleri olma zamanımız geldimi ?

Bizden binlerce belki milyonlarca yıl sonra ortaya yeniden çıkacak akıllı yaratıklar bizim fosillerimizi arayıp bulup kendi müzelerinde kemiklerimizi sergileyecekler mi ?

Hadi bakalım o fosil yakıtlarıyla ısıttığınız evinizde sıcacık yatağınızda iyi uykular..

İyi uykular. Tatlı rüyalar hepinize.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code