Eski Bayramlar Yok

Duydunuz eski yok. Nerede? Nerede derken sondaki e biraz uzatılır üstelik bir özlem yokluğa bir kinaye içinde.

Eski bayramlar günler saygı sevgi ilişkilerdeki tatmış biri yok.

Nedeni basit. Eski çocuklar yok yokluğun eksikliğin zekanın aklın kaslarını çalıştırdığı şişirdiği kafayı taşıyan öyle oynayan yokun yerine bir şeyler üreten üretmeye gayret ederek üretmeyi üreterek oynayan yaşayan çocuklar yok.

eskiden bayramlar

Ne büyük laflar ediyorum değil mi? Yaşadıklarını anlatınca insan laflar büyük oluyor. Şimdilerde kimseyi inandıramayacağınız şeyleri yaşayan şimdikilere göre hayati binlerce tehlike yaşamış. Kolunu bacağını kafasını hemen hemen her gün bir savaş yarası şimdilerde hastanelik binlerce kez yaralanmış kafasını gözünü yüzlerce kez kırmış yarasız bedeninde yer kalmamış şimdilerde kelin üstünde binlerce nokta çoğu nasıl oldu hatırlanmayacak kendin için küçük şimdilerde birkaç cilt romanlık meselelerle oluşmuş yaşanmış yine de küçük kalmış hatırlanması güç zamanların izleri.

Şimdiki bayramlarda burnu aktığından sümüklülere verilen mendillerin içine katkı maddesi az yine de renkli şekerlemelere doldurulmuş hayaller.

Nerede eski çocuklar? Hep bir yerlere saklanmış orada bulunamamış saklambaç çocuklukları. Arada bulasın. Sobeleyesin.

Soruyorsunuz ya nerede? Bende büyüklerin hep yaptığı gibi nerede diye sorarken gözü kaydırıp nerede olduğunu göstereyim dedim.

5 Yorum
 1. Semih Keçecioğlu says:

  Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve bizler eskinin mükemmelliğine imreneceğiz. Futbol, yaşam, yaşam tarzı ve daha birçok şey eskiden güzeldi. Kaliteli insan sayısı azaldıkça bayramlarımız sıradanlaşmaya devam edecektir.

  • kucuk prens says:

   İnsan hayatından elit duyguları çıkarırsanız geriye ne kalacağı bilinen gerçek. İlginize teşekkürler.

 2. Belki de tek bu konuda ‘ESKİCİ’ olmak, vatanımda sokak sokak dolaşıp ‘Eskiler alıyoooom…’diye dolaşmak isterdim.

 3. simurg'un kalemi says:

  dediğiniz gibi eski bayramlar yok artık.. çok eski biri değilim ama biliyorum o zamanları ve tatlı telaşları.. ÖZLÜYORUM..

 4. kucuk prens says:

  Keşke bir yerde acizliğimizin lafı keşke öyle dolaşıp bir şeyler bulabileceğimize bir şeylerin bir yerlerde olduğunu durduğunu bizim onları görmediğimizden böyle olduğu bir durum olsa. Ne yazık ki değil. Yine de bir dolaşın. Ne güzel olur. İlginize teşekkürler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir