Ekonomik Kriz Bitiyor mu?

Çocuğun eline kağıt kalem tutuşturursun, o bulur kalemi sen vermezsin kağıt aramaz duvarı çiziktirir. Beyin normalde öyle çiziktirmez aralıkları vardır çiziklerin periyotları, yükseklikleri bellidir deprem olmadan olan grafiklere benzer. Birden bir şeyler olur çocuk çiziğine döner grafikler, baş olmadık yapılamaz neden böyle hareketleri yapar, eller kıvrılmayacak şekilde kıvrılır parmaklar bütün düzeni kaybeder kollar ne yapmak istedikleri belli olmayan kıvrımlarda bacaklar taşımayalım biraz dinlenelim omurga bende varım bu şenlikte gözler bukalemun bakışları kim bilir neye bakıyor. Kriz.

duvara resim cizmek

Vücudun bu istem dışı tablosu bir beyin problemi olduğunu gösterir. Problem ortaya çıktığında yapılması gereken binlerce şey ortaya çıkar. Eskiye dönüş zordur emek ve dikkat ister, ilgi, bakım, bilgi, maharet ve zaman olmazsa olmazlardır, umut ve istek de öyle.

Ekonomi böyledir, siyaset aynı böyle. Kriz hop anında çıkar. O anda ne yapıyorsanız beyin devreden çıkmasa da başka bir tarz işlemeye başladıysa vücut artık bir şey yapamaz. Amerika başta baş olup 2008 de girilen krizden dünya çıkıyor. Artık ne yapacağı belli olmayan kontrolsüz kafa el kol bacak hareketleri son bulacak, bunu yapmaya devam eden titreyen belki organlar kontrol altına alınacak.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir