Dön Baba Dönelim

kuantum

Tamam her şey buraya kadarmış bas geriye bas bas geri.

Kuantum bilgisayarlarda zamanı geçmişe götürüvermişler parçacık hali götürmüşler olsun şimdilik parçacık bazında. Az kaldı. Takyon filan kafaya takılmışlığı önceden var. Sonra hani insan düşününce olurmuş. Düşün . En son pişmanlığın neydi? Hayır hayır ilk pişmanlığın neydi? Çevir geriye tekrara gel. Sar oraya kadar. Gel öyle. Düzelt öyle gel.

Buraya gelmeyeceğin gelemeyeceğin büyük bir ihtimal gelmek te istemeyeceğin artık. Oradan ilk pişmanlıktan başlayıp bir sonraki pişmanlığa oradan bir başkasına geri yeniden yeniden yeniden. Belki ilk pişmanlıktan az bir şey ileriye gidip gidip gelerek pişmanlık demek böyle bir şey. Hep bir yol ayrımı bir makas rayında bir başka paralel ray bir başkası bir başkası hep başka bir yerlere başka başka gider uzar uzar uzar.

Kötü yanı bu hafıza denen çıkınca bir kenara tak daha yapılmadı yapılsa iyi idi hafızanın her makası her kavşağı her bit yavrusunu her dönemeci her uçurumu akılın bir köşesine istiflemesi. Mutluluk gibi değil yaşa geçti gitti bir anda kalk otur pişmanlığı bekle gelsin ki bir cigara yak mutluluğu kaybet ki bitir ki .

İçine börtü böcek kedi köpek karıştırmadan ıspanak pırasa enginar koymadan lezzetini pek alamadığın baharatsız çöp gibi sende bir şey bırakmayacağından o kadar emin olduğun yemekler gibi tatsız tuzsuz lezzetsiz bir hayatı içine kaça kaça doldura tıka basa eze büze sıkıştırıp bastırıp kenarlardan taşıncaya kadar yaşamak neyine.

İçine kanatılmış irinli yaralı da olsa senin olan sende kalan dolduğunu bildiğin dolu dolu yaşadığın altı harlı olduğundan iki de bir taşan olsun benim dediğin bir hayata üç kuruş bile etmez olsa da benim değişmem dediğin hayat varken elindeyken.

Dön başa taa en başa tekrar gel ağzın yansın dön başa üfle tekrar gel miden bulandığında dön başa tadı iyi değil iyi gelmedi bırak masa da çatalı tekrar gel.

Dön baba dönelim.

Kuantum bilgisayarlarda zamanı geçmişe götürmüşler.

Gidiversem diyordu gelirsem namerdim buraya son gittiğinde günler sonra yine sandalyesinde çay söyleyeyim mi? Kafasını salladı istercesine.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir