Doğal Değildir Aşık Olmak

Kuşlar, böcekler, sinekler, sümüklü böcekler, örümcekler, maymunlar, yılanlar hepsi oynaşır sevişir. Doğa sevişir. Doğada sevişmek vardır. Doğaldır. Önünde nasıl denir dans etmek kendini beğendirmek vardır.

Aşık olmak yoktur. Hiç doğal değildir aşık olmak. Aşık olmak bir akıl oyunudur. Bedeli de akıldır. Ver aklını aşık ol. Aklımı başımdan aldı. İyi gidiyorduk.

Aşık olmak

Akılla yan yana olan şeye aşık olmak denmez. Mantık evliliği, mantık beraberliği, ten çekimi benzeri bir dolu isim bulunur adı bile aşk olmayan. Kokusunu duydum, gördüm bir anda, sesini duyar duymaz nasıl anlatılırsa doğru değil sonradan böyle olmuş olabilir çıkarımları içinde doğal olmayan bir şey var açıklama telaşı. Görür görmez bile içinde akıl olan yoktur. Beş duyulu açıklamalar yoktur.

Nasıl olduğu anlaşılmadığından ayağım takıldı, başım döndü, birden türü.

İnsanoğlu başından beri bazı şeyleri tarif edemedi şimdi bile tarif edilemeyenlerin çokluğu tartışılırlığı her tarifin aynı lezzeti vermemesi. Her tarifin başka bir kimyasal ortaya çıkarması.

Aşkı tarif et, edin.

Doğru tarif. Başınıza geldi. Gelsin bir daha aynını yapın. Ne eksik kaldı olmadı? Yine yapın. Bir daha. Fazla bir şeyler, eksik acaba. Kerelerce tekrar. Aşka benzemeyen bir dolu şey aşk yok.

Böyle böyle yapın. Böyle böyle birde. Kara sevda. Tencere dibi karası.Rengi bile tutmaz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir