Denklemlerin Bilinmeyen Yolları

matematik

Konu dönüp dolaşıp insanın neden iyi ya da kötü olduğuna niye kötünün var olduğuna kötülüğün seçildiğine baskın durumuna geldiğine ulaşıp orada durduğuna durabildiğine oyalandığına geliyor.

Karanlık maddenin nasıl evrenin işlerine daha çok burnunu soktuğu sokabildiği daha söz geçirir halde bulunduğu ne menem dünya kadar aklın pek ulaşamadığı çözemediği en uçuk soruların yanıtında bir köşesinde ucunda bucağında çıktığı fiziği bunca uğraştırdığına bir benzerlik.

Bir türlü sorgulanamaz cevap bulunmaz durumları gizliliği gizemi koruması öyle orta yerde durup duruveriyor. Karanlık madde karanlık enerji adı karanlık kötülüğe benzerliği de sırf burası.

Etkinliği söz geçirirliği nerede nasıl neye dayanarak gizemli olmasında olabilir. Bir şekilde bilinse açıklığa kavuşturulsa davranışları yol yordam bilinse biraz nasıl var olduğu nasıl davranılacağı kestirilebilse.

İnsan oğlu daha henüz hangi soruyu sorup nerede arayacağını bulamadığı kara madde karanlık madde karanlık enerji her ne ise onu tanımlayamazlığında kötülüğün ortayaçıkış nitelklerinde de aynı şeyi.

Aynı nedenlerin önünde açık açık çıkar diye kısa vadeli zevk haz duyularıyla bezenmiş birörtünün altında var oluşuyla nedeniyle pek örtüşmeyen anlaşılmayan bilinmezliklere akıl sır şimdilik erdiremiyor.

Kötülüğün her iyi şeyin içinde varlığın yapının içinde doğadan başka sadece insan işin içine karışmışsa var olması kendi içinde katışıksız saf bile olabilmesi. Kötünün saf halde iyinin içinde hep bir katışıklık.

Hesapların matematiğin bilinmeyen yolları denklemleri.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir