Demokratikleşme Paketini Ben Anlamadım

Birden duyduğunuz bir şeye tepki verirsiniz verdiğiniz tepki çok sert olur üzülürsünüz, kırarsınız. Bu yüzden daha paket açıklanmadan karar aldım hemen kaleme sarılmayacak, aradan bir süre geçip paketi defalarca irdeledikten sonra yazacaktım öyle de yaptım.

Bizim hanım internet alışverişini bayağı sever, alış veriş yapar. Bu alışverişlerinde bazı kargoları öyle buzdolabı, ocaklı fırın türü kutularda gelir, açarsınız içinden ayakkabı, cüzdan çıkar. Kargocunun kapıya gelip “Evde misiniz? Yükünüz var da getireceğim” türlü reklamıyla beklentiyi yükseltmesi de cabası.

Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi

Hanım açar da açar “Bakkk”

Ne diyeyim bilemem, bildiğimi de burada söyleyemem. Kargocuya verdiğim bahşişe yanıp, sunturlu bir şeyler gevelerim ağzımın yarısıyla.

Paketde de aynen öyle olmuşum. Bir süre bir şey yazmamak kararım doğru imiş. Yazamazdım ya istesem de hadi neyse…

Yetmiş iki buçuk ayrı telden iki bilemedin üçü şöyle bir gıcırdadı kemanın, sonra kemancı dahil oturduk hep beraber çigan müziğinin yararları üzerine bir konferans yaptık. Konferans da sayılmaz panel desek o da olur. Salon da bütün herkes bir cigan konseri beklerken. Kapı çıkış anketleri de bizim şu ana kadar televizyonlardan dinlediğimiz gibi “Şu vardı çok iyi olmuş, bu kötü olmuş, bu olmamış, fa teli uzundu. Re teli daha gerilmeli .” benzeri laflardı söyledikleri, neden söylediler hiç anlamadım?

Keman çalındı da ben mi duymadım. Ben hayatım boyunca hiç Çigan konseri izlememiş biriydim de kendimi mi kandırıyordum. Panel sırasında iki kere masaya dokunuldu o da keman mı zannedildi. Dedim ya ben anlamadım.

Ben anlamadığımı ilerde daha iyi anlayacağı mı da anladım. Bu bir saat olsa da içeriği 5 dakika dan daha hızlı okunan toplantı için bir yıldan daha fazla hafta da en az dört gün üç saat oturum yapıp bana bunu enine boyuna kerelerce kere anlatacaklar eminim.

Benim anlamadığım açılım oldu mu? Bir şey açıldı da ben mi görmedim? Yoksa açıkta bir şeyler zaten vardı da ben mi aval aval başka yerlere bakıyordum?

Dedim ya anlamadım, Siz ?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir