Delirmenin Güzel Tarafı

Bilmiyordum öğreniyorum öğreneceğim. Deliriyorum diye bas bas bağırdığı sıralar tabii yürek hop hop ederken hopp deyip sıkıştırırken tam da adı yakınmış deliriyorum diye.

yanlizlik

Şaka şaka.

Var öyle bir hastalık doğru. Sıkışıp yoğun sağlık sorunları sonrası genelde.

Delirmek için öyle hastalıklara filan ihtiyaç olmaması lazım gerekli değil gerekli olan her şey el altında hazır. Şimdi başla beş dakika sonra beş dakika bile sürmez işlem tamam tam teşekküllü deli.

Yalnızlık günümüzün hastalığı olarak bilinir öyle olmalı öyledir.

Yalnızlık insanların kendilerinin insan olarak kalabilmesi için kendisini kötülerden kötülüklerden mikroptan sakınırcasına virüsten enfeksiyondan korkarcasına korumaya çalışmasıdır. Her ilişki her merhaba her günaydın her baş selamı her göz göze gelme bile insanı insanlıktan çıkaracak bir bulaşıklığın başlangıcı olabilir. Hayatlarınızın güllük gülüstanlık olmamasının yegane sebebi sadece siz olamazsınız. Hayatınız güllük gülistanlık değilse tabii. Bakın bakalım güllük gülistanlık bir hayat mıdır? Mıydı? Mı?

Öyle sıkı fıkı değil selamlık yolda karşılaşmalık o bile değil sizin yaşadığınızı bilen duymuş hissetmiş onca iyi niyetli hoş güzel insana rağmen bir tek bir tek .

Bir anda onca sorgular meraklar onca neden onca ne oldu da cabası.

Yalnızlığın bunca bolluğu tadı belki de bu. Delirmenin güzel tarafı da böyle bir şeyolmalı.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir