Dedektif Masalı Bu

Bir dizi seyreder gibi seyrediyorsunuz etrafınızda olan biteni. Ben de öyle hissediyorum. Bütün delilleri orta yerde görüyor gibiyim, katil benim için bulunmuş bile. Dedektifler görmüyor. Yanlarından geçiyor. Kamera çekiyor katili. Dedektifte yardım istiyor ondan, o en ortada gerçekçi açıklamaları yapıyor. Deliller laboratuar da ortaya çıkmak üzere neredeyse bir tek onun ceketinden kıl almamışlar.

dedektif

Size de öyle gelmiyor mu? Hani öyle özel kanalları seyretmiyor olabilirsiniz? Ama anlattığım neredeyse bütün kanallarda. Biri çok ortada biri birden bire ortadan kayboluyor. Soruşturma da yok. Bakıyorsun giren, çıkanlara yanlarında güvenlik mensuplarıyla giriyorlar yok. Adı yok. Altında ki alınmış tutuklanmış diyorlar, üstündeki sorguda ama biri sessizce ortadan kayboluyor.

CSI dizisi gibi çok seyretmediyseniz bile burnunuz biraz koku alıyorsa. Bir düşünün boynunuzu biraz büküp dizide ki şef gibi bir daha bakın şöyle bir hafızanıza kim kayıp? Bildiğiniz dedektif ruhlara sesleniyorum? Kim kayboldu?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir