De ja vu

Bu günlere benzer günler yaşadım mı? Dejavu ama nerede? Ne oluyor,ne olacak önceden biliyorum? Hayırdır erdim mi? Sadece ben değil çevremde bir dolu kişi aynı. Ama nerede, ne zaman?

dejavu

Kemal Sunal, Şener Şen filmleri izlerken fark ettim. Banker bilmem neler devri olmuştu, yaşanmıştı. Filmler dedim ama onlardan daha beter durumlar evlerde yaşanmıştı. Evlerini satıp, işyerlerini satıp, kapatıp, düğün paralarını, kefen paralarını çeyizde kolda nerede saklıyorsa sakladılarsa oralarda ki altınlarını bankerlere götürüp yatırmışlardı yatırmaya çalışıyorlardı.

Banker Tillolli diye biri vardı, kaçmaz diyorlardı, kesin gitmez. Adını ben uydurdum, siz adını bilirsiniz çok iyi. Kaçtı… Giderken bile havaalanında para vermişler valizinden pijamaları atıp paraları koymuş öyle hikaye gibi olaylar olmuş. Eve geldim o gün evde bir hüzün o zaman akrabaydık hem de sıkı gözü yaşlı ağlıyor, üzüldüm paraları kaptırdı diye üzüldüm içtenlikle ama kaptırmamış, kaptırmadan daha o sıralardan vakit bulup yatıramadan kaçmış ona üzülüyor. Reklamı daha dönüyor televizyonda umutlu kaçmamış olabilir mi acaba? Ne söyledim bilmiyorum akraba değildik aramızdan ayrıldığında. Hatırladım. Dedim ya dejavu.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code