Dağları Kırları Bir Kenara Bırakın

hayat-geciyor

O kadar bariz bayağı bir plan ucuzdan beter bedava bir riya.

Hep öyle olur yapmaz yapamaz bu kadar inmez bu kadar küçülmez bu kadar akıl kullanmaz olmaz. Güvendiğiniz dağlara kar yağar güvenmedikleriniz karlıdır zaten o ayrı. Dağları kırları bir kenara bırakın insan oğlu çiğ süt emmişliği de var bir başka kenara doğada ondan daha döneği ondan daha güvensizi daha aç gözlüsü daha her ne derseniz o işte.

Aslana arkanızı dönebilirsiniz cesaretiniz varsa bilirseniz ne yapacağını o da ne yapacağını bilir akrep ne zaman sokacağını.

Ne olduğu neyi hak ettiğiniz sizin için bilinen belli. İnsanoğlunun sırf bu nedenle insanın nasıl davranacağı olması gerekeni insan olmasından belirsizliği bilinmezliği tanımsızlığı tanımlanamazlığı.

Üzülür müsün?

Çok hem de çok diyenler çok olacaktır belki hepiciği. Beklentiler beklenenler hep bir birikim oluşturur bunun anlayışı olmayışı kaybı sırf maddi değil daha çok içsel içten kayıpları büyük kayıplar üstelik.

Anlayacağınız çoktan anlamış olmalısınız onca görüp geçirdiğiniz tanışıp tanımadığınız onca insanoğlundan avucunuza bakın var mı bir avuç? Sayın varsa sayılacak kadarsa yarısının size daha insanoğlu olduklarını göstermediklerini de bir kenara çizin. Şimdi değilse bile ileri bir zamanda avucunuzun yalanacak halde olacağını da beklentilerinize koyun olmadı silkeleyin elinizi şimdiden bir yalayın sonra avucunuzda ne varsa yerleştirin şimdilik.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir