Çok Kolay Geçen Zamanlar

evde-kal-gecen-zaman

Çok kolay geçen zamanlar elinizin altında uzatıp almadığınız şimdi son bu kalan idare et elinize tutuşturulmuş oysa ne iyi olur diye düşündüğünüz.

Yok tabii öyle değildi.

Hayatlar istekler ışık yılı çaplarında verilen takdir edilen al bunu başka yok yemezsen istemezsen kurda kuşa veririm tadında üstelik. Sarhoş kırmızı ışık filan olmayınca ehliyetlerin bile nefes aldığı .

Zamanları tüketirken hesabı baştan yapılmamış bu da böyle olur böyle yaşanır böyle gider ne var denerek başlanmış giderken kırılıp kırılıp yapıştırılmış sarsılmazsa idare eder ilişkiler tekrar ele hesap makinesi alınıp.

Sen şöyle bir kenarda dur yıkıp dağıtılacak un gibi üflenip uçurulacak hep binlerce kez dağıtılsa ele gelmez denilen bütün olasılıklar hesaba kitaba alınmamış bütün varsayımlar birer birer öne gelir olmuş hiç düşünülmemiş durumlar eyvallahım bile olmaz hava basmalar hadi bakalım al bunu bir karıştır bir dağıt önünde.

Yine de belki ekonomiden daha çok ikinci üçüncü onuncu onbeşinci o ne olacak ha bir de akla getirilip arada bir beş dakika bakkala gider gibi uğranılacak biliyorsun işte durumlar zor ikna zamanı al şunu da telaşıyla bir de on beş gün bir ay dışarı çıkma yasağı elde dinamit evde bomba hepsi birden allah muhafaza.

Zaten ipin ucu baştan her şey çizgisinde kesilip biçilse ha biraz dar olsun filan denilecek hali bile yok hallere uymuyor üste başa.

Alınan kilolar adamı daha çok bir de olmadık çalan telefonlar gelen mesajlar kalpten hop öte tarafta önüne bak sağa sola bakma gözünü ileri tut sıratında.

Çin de boşanmalar artmış da. Daha her şey bitmeden.

Soğuk almayın, taşa basmayın, sabuna dikkat!

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir