Birilerini Kaybetmek

ankara paris

Korktum. Derinden bir müzik bir akordion bir Fransızca şarkı. Paris öyle üstünü başını düzeltmeden gözleri daha açılmamış apar topar çat kapı gelmiş olabilir mi? Tam da düşlerimde benim ona yapmayı planladığım gibi belki biraz daha sessiz biraz daha sokulgan biraz daha cüretkar.

Paris olduğu yerde kalmış. Her zaman ki tembelliği kalkmak için bile öğlenin çok sonrası olması lazım gözlerini açıp şöyle bir gerinip yorganı üzerinden atması güneşin batışına beş var zamanlar. Sabahın körü. İçinde Paris i bilmeden uykusunun en tatlı yerinde mızmızlatmaya çalışan bilmez öyle şurasını burasını yanlış zamanlarda yanlış uyandırmaya çalışanlar o kadar.

Yağmur yine cisil cisil yağmak üzerine onca öğrenmeler kokusu buruna geliyor.

Şarkı öyle söylemese bile ayrılık sevdaya dahil yüreğe bu sabah öyle dediler öyle uyan.

Ankara içinde yine de onca pişip giden ben burada az doyarım daha büyük porsiyonlu yerler var oncalarına rağmen sevdayı burada bir sonbaharda. Şarkılara şiirler hep sızdığı gibi dudakta kekremsi bir tat bırakan çiçek kekiği kokusuna benzer tadı işte tam burası dedirten. İçinde yine de bu.

Cümleler bitmiyor eksik takılıp yaranın dibine bu kadar kesi yeter ölmesin hep kanasın.

Birilerini kaybetmek ne kadar doğru. Hep bir yerlerde bir şekilde oturup duruyorlar gitseler bile.

Karma karışık on kitabı birlikte okuyunca beyin trafiği sanki yükü azmış gibi tıkanıp kalıyor kımıldamıyor bile. Hayata bakmaya çalışırken göz kapaklarının arasında gözlerinin içine bakmaya çalışan bir çift göz. Ürkek tavşan olunuyor kaçılıyor korkak korkak bir yerlere siniliyor göze pek değmeyecek .

Sinmesin diye kokular yanlış anlaşılmasın uzak kalabilmek bana değmedi dokunmadık. Kedi yavrularına dokunuldu mu bırakıp gidiyor bunlar artık benim değil ölüme bırakılabilir. Bırakılmasın ölmesin diye dokunulmadan gözleriyle uzaktan soluk bile değmesin ruhuyla sevmek şimdilerde öğrenilmiş sayın.

1 Yorum
  1. Ece Evren says:

    Fransa hayatında bir zaman diliminde var gibi geliyor bana. Biraz kopya, çokça hislerim :(

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir