Birden Bire Olur Her Şey

Bir yaşında kurbağadan korkmuş bir adamın çocukluğunda kurbağayı bile görmemiş bir genç topluluğuna bir şeyler anlatıyorsa da anlatmak istediklerini anlatmadığı ortadadır. Hele yirmi yaşında para kazanmasını, sefaleti tatmasını puf böreğini sevmesini anlatamaz. Sefalet nedir? Çektiği sefalet, dinleyenlerin düşündükleri. Ne eksikti? O sefalette eksik olan kötü bir şarapsa dinleyenlerin bir paket cips olabilir mi? Düşünmesi.

kurbağa

Altı doldurulmamış, doldurulması pek istenip rağbet görmeyen bir devir. Hiçbir şey sindirilemiyor sindirme işlemini yapacak bakteriler alt yapı midede yok. Alt yapı o.

Ne güzel yazmış.

Bir meyhaneyi, gece meyhaneden çıkışı, bir belediyenin kazdığı çukura düşüşü. Bir aşkı erişilemez olması cep telefonunun, telefonun, postanın haftalarca gelişi belki.

Lili Marlen Zagrep radyosunda çalıyormuş kime ne şimdilerde. Ya Fevzi Paşa bulvarında 12. ağacın altına çağırmalar gece yarıları.

Avarelik devri on dokuzunda başlanılan. Onlarda bunlara benzer demek neye benzediği bir koca soru işareti.

Her şey birden bire olur her şey. Aşk birden bire oldu. Havada bir şey var insanı sarhoş eden.

Karpuzdan fener yapmasını da bilir. Denizi görür.

Bir yaşında kurbağadan korkmuş pöh. 12. ağacın altında beklenen korku.

5 Yorum
 1. gülin dünyası says:

  HER ŞEY ANLIK GELİŞİR ZATEN, ANI YAKALAMAK ÖNEMLİDİR O YÜZDEN… HAYATA DAİR NE VARSA HERŞEY BİZLER İÇİNDİR.. YOKLUK ,VARLIK SEVİNÇ VE MUTLULUK VS… AMA BAZEN KALDIRAMIYORUZ NE YAZIKKİ… İNSANIZ ÇÜNKÜ ACİZİS.

 2. gülin dünyası says:

  ELİNE SAĞLIK ÇOK BEĞENDİM BU ARADA…

 3. kucuk prens says:

  Orhan Veli ve Atilla İlhan şiirleri dinleyince oluştu. Sen benim her şeyimsin- Lili Marlen Atila İlhan’ın Orhan Veli’nin ise hayatı ve her şey birden bire olur şiiri.

 4. kucuk prens says:

  Siz sağ olun.

 5. Anlatamazsın, yaşamış olmak gerekir. Zengine yoksulluğu, yoksula zenginliği anlatamazsın. Ne yazıkki, bizim zamanımızdaki idealizmi yaşamamışlara, idealizmi anlatamazsın.

  İşte böyle anılarda takılı kalır aklın. Bugünü yaşayanlara dünü anlatamazsın maalesef..

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir