Bir Müzik Parçası

muzik

Bir müzik parçasına tutunup bir çocuk eli gibi yağmurdan küçük parmağınıza yapışmış çekiştirerek tutsana emrine itaatsizlik otoriteye isyan yine de tutarmış gibilikte suç ortağı yapıp seni parmak sahibini sahibiyle tutarmışlıkta aynı yöne aynı yere sadece gidilen çocuk elinin istediği yere gibi olmak gibi yaparak gitmek.

Bir müzik parçasıyla notaların sırasına esir öyle bir yere alsın götürsün nereye ne vara.

İçinde hep hüzün hüzne bağımlılıkta sende hep bir kafa karışıklığı sonların varlığına hep var olup hiç olmamayı var bile olmayışa gidişe çaresizliğe orada kalışa vaz geçilmez olduğunun sanrısına.

Bir mırıltı ile ıslıkla bile değil içinden kim bilir kaçıncı kez geçen şarkıya hep yaptığın gibi eşlik edip vahşi tadını damağında hissetmek düğümlenen kelimeler harfler kelimeler kalemin ucuna gelmeyen gelmeye yakın oracıkta gökyüzünü görüp alt üst oluşan az zamanlarda karanlıklarında gölgesinde korkunun kokusu sinmiş ıssızlıklara gülün sırtını dönmüşlüklerine.

Dikenlerin vücut olduğu gövdelendiği çizdiği derin yaralar açtığı irinli derin. Bir sihirli halıya binip üstünde tüm dünyayı dünyamı dünyanı.

Suç ortağı olsam tutsan parmağımdan götürsen tutar gibi yapsan götürsen suç ortağı olsam parmağını uzatsan tutsam tutar gibi yapsam gitsek gidebilsek götürsem gelsen şarkı olsan hep içimden geçen mırıltıyla eşlik ettiğim.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir