Bilmiyorsun Belki

hayat-garip

Bilmiyorsun belki bilmiyordun. Senin hikayelerini dinler onları süsler püsler hayallere yerleştirir özenle bezer anlatır anlatır.

Artık yok. Geçmişteki hikayeleri tekrar tekrar yaşayıp onları anlatır olacağız. Yalnız yatmaktan korkmalara geldik yine. Sabah daha güneş doğmadan. Hemen öncesinde kedinin miyavlayışı. Gidişini sesini kokunu ayak sesini, sessizliğini.

Güneş doğuyor batıyor nedeni belli değil zamanı hiç. Hiç böyle büyük boşluk böyle nedensiz yokluk yokluk içine çok şey sığan çok şey alan o kocaman her neyse.

Anlatacak o kadar şey hiç biri anlatılmadan. Anlatmadığın anlatılmayan kalan artık.

Uzak diyarlara gidenler Jetlog olur zamanı karıştırışın karıştırır vücudun kabul etmez zamanı karıştırırsın ortam karışır aklın o zaman şarkı söylemek lazım çığlık çığlığa bedeninin aklı karışır. Adamın uzaklara gitmeden jetlog olması var uzağa gidenin ardından aklını gönderip onunla kitaplarda yazmaz olursun alınınca yüreğin yerinden koparınca zamanı bir yerinden gidince alıp bilmeden sadece gidince olur oluyor.

Karışıyor yer zaman her şey. Yokluk YokSUNluk bulutların ardında biliyorsun orada güneş gözükmese de. Adı üstünde yokSUNluk.

Her şey o kadar kolay olmadı olmuyor. Gidenler için de öyledir öyleydi. Kalanlara da. Şarkılar mavzer olurlar oldular delip geçen yakan mermiler saçtılar deli meczup seçiciliği saçtılar saçarlar saçıyorlar fark etmeden seçmeden bilmeden nereye nasıl nereden. Yetmez havayı atmosferi alıp gitmeler yıldızlarına gökyüzüne renk veren karanlığı silen aldığın soluğun azotu nitrojeni oksijeni karbonu soluk aldığı. Mars ta kalmış gibi. Yani aklına takmadan aldığı verdiği havayı soluğu gelişi güzel seçmeden aldığı nefes yoktu . Aldı gırtlağı yandı alamadan verdi veremedi yoktu alamadı veremedi almadı vermedi yetmedi yetişemedi. Gözlerinin feri ışıksızlıktan söner oldu büyük çaba büyük gayret çaba büyük yangın büyük büyük acı gözlerde biber yanığı gırtlağında tutuşmuşluk soluğunda ateş.

Bekle beni. Acelesi çabucak laf arası. Zamanın geleceği geçmişi iyi uykular günaydınlar binlerce saat binlerce tik tak. Göz kapalı cehennemde hikaye zebaniler gel de soluksuzluğunu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir