Big Brother is Watching You

Büyük Ağabey sizi izliyor…

İlk başta masum, masum olduğu kadar kabul edilebilir bir durum gibi gelse de iğrenç, akıl almaz, pis, onursuz, insanlık dışı, yapanın şiddetle toplum dışına çıkarılıp, en ağır cezaları almasının sağlanması lazım gelen bir olay.

bizi izliyorlar

Cinsel ortamlarınızı, gizli ilişkilerinizin korunması ile ilgili bir mesele değil bu. En özeliniz, en derin kimliğinizin açık, ulu orta ele geçirilmesi. Doktorunuzla o açık havada sizi sıkıştırdıkça mümkün olduğunca sessiz, mümkün olduğunca kokusuz salıvermeye çalıştığınız gazınızın hikayesini bir sürü kişinin resmi toplantılarda okuyup en sonunda Obama’nın önüne gitme meselesidir bu.

Hadi canım gibi bir an duraksadığınızı hisseder gibi oldum. Bu en masumundan bir Avrupa ülke yöneticisi hikayesi olabilir. Daha iğrenç masum olmayan ne hikayelerin en azından hayatınızın bir dönemine ait basit bir sırrınızın da böyle büyük toplantılarda olmasa bile on, oniki kişinin toplantısının konu olması bunun içinde sizin herhangi bir kurum, herhangi bir karar biriminin üyesi olmayıp sadece insan olduğunuz gibi bir söyleme sahip olmanız, bunun da dinlenmeniz bir sebep olduğunu düşünün.

Akşam bir şeyler atıştırıp, bir şeyler içip gecenin uzadığı bir saatte ışıkları biraz karartıp eşinize sokulduğunuz da birden ışıkları açan ergenliğe henüz ulaşmayan çocuğunuzun yaptığı harekete benzer bir durumu maaşlı binlerce dolar alan bir sürü adamın devamlı yaptığını düşünün. Sonra da kongre de bunun haklı olduğu savunması yapılmasını.

Bu daha bir şey değil. Sizi sadece Obama’nın maaşlı adamlarının izlediğini düşünmeyin. O saklamaya çalıştığınız gazınız başka ülkelerin, başka siyasi güçlerin, başka kapitalist emellerin toplantılarının yanı sıra ülkenizde ki bir dolu kurum güç ve örgütünde konusu oluyor diye düşünün.

Onun içinde bence çok dert etmeyin salıverin gitsin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir