Beyaz Yollar Moser’in

İtalyan ilk bahar klasiklerinin ilk yarışı ”Beyaz yollar” Strade Bianchi yarışını Cannondale bisikletçisi Moser takım arkadaşı ve yarış favorilerinden olan Peter Sagan ‘ın önünde birinci bitirdi.

Geçen yıl Polonya Bisiklet Turunda çok iyi performans gösterip etap galibiyetleriyle göz dolduran Moser finişi Sienna da olan yarışın şehir içinde ki son beş kilometresinde herkesin beklediği sonuç olan takım arkadaşı Peter Sagan ‘ ın atak yapmaması sonucu yarışı Peter Sagan’ın önünde kazandı.

moser

moser

Böylece Cannondale takımının da takım emirleri konusunda esnek bir tavrı olduğu ,takımın sezona ne kadar üst düzey bir şekilde hazırlandığı da ortaya çıktı.

Cancellera, Peter Sagan arasında yaşanacağı düşünülen düellonun Cancellera’nın Peter Sagan’ın takibinden kurtulamayıp kendine az da olsa bir avantaj kazanamaması, daha sonra yapacağı atağın başarısız olma ihtimali üzerine bu yarışın Moser’e bırakılmasını ve beklenen düellonun önümüzdeki hafta koşulacak San Remo finaline bırakıldığı yorumları da yapılmaya başlandı.

Bekleyip göreceğiz.

Özellikle Caner Eler ve Sarper Günsal anlatımıyla çok zevkli bir hale gelen bisiklet yarışlarını zevkle izlemeye devam ediyoruz.

Ağızlarına sağlık.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir