Bazı Zamanlar Komik Oluyor

karsinin-kedisi

Bazı zamanlar komik oluyor komik duruma düşüyorlar. Korkulacak halim mi kalmış benden bile korkuyorlar. Oncalığın ortasında bir kedi yavrucuğu ihtiyar bir kedi eti kemiğine yapışmış bir saldırı bir hır gür bağırış çığırış umurumda bile olmaz durumu olurda şimdi el kol kıpırdasa birkaç sene daha gidecek elde ne kaldı ki. Böyle düşünüyor sivrisinek geceleri bir yerlerde onu avlamak için bekleyenler geceler boyu bir yerlerde sırf onu öldürebilmek için ilaç üreten gece gündüz çalışan fabrikalar çalışanları binlerce on binlerce.

Bu kadar ürkek bu kadar tedirgin benden bile benim gibilerden bile.

Çöp kutularına çöplüklere düşman kağıt toplayıcıların hali bu. Kediler bir başka telaş kedilere musallat keneler ve sivrisinekler insanlara musallat yine rahat uyutmayacaklar milleti. Geceyi yakala bir yerinde serince bir duygu. Olmuyor yeni baştan bir daha bak gökyüzüne martı yı hep yükselip giden sonsuza kimse ellerinden tutulmadan yalnızlığıyla koyulmaz bu yola gidişinde onunla beraber giden götürdükleri yaşanmışlıkları vardır.

Bir incir yaprağı utancına ört en sevdiğin kelimeleri bir daha hiç kaldırma orada kalsınlar sevgiler gibi tedirgin etsin seni kucağına hiç tünememiş kedilerle yavrularıyla sus sakın sesini duyarlar ölürsün tembihi ananın.

Bırakıp gideceğim nasıl olsa gecelere uzadıkça uzayacak gelmeyecek korkusuyla sabahlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir