Baharı Bitirip!

yaz-gelirken

Baharı bitirip yaza gelince. Yaz dokununca biraz da kor olmasa da sıcak dokununca.

Yokuş yukarı gidilen yıllar bitip ömürden soluk soluğa daha hızlı yokuş aşağı birden dikilip hız dursan durmakistesen istersen ayağın altı cayır cayır hiç yavaşlamadan dönünce öyle o yıllar bitince tık nefes soluksuz kalına kalına bir de yokuş aşağı.

Durup bir yerinde duramadan belki durmadan yokuş aşağı giderken etekteki taşları üstüne başına bulaşanları lekeleri elde kalmışları aklının bir köşesine yerleşmişleri unuttum dediklerinin izlerini el değmemiş öyle kalmış dedin diye unutulmuş mu onları da.

Ne ile nasıl kiminle kimle kime neye borç alacak ütülmüş kazanılmış kaybedilmiş bakiyeleri kimden alacak gönül rahat etsin maksat hesabın büyük bölümü hazır elde avuçta daha zaman varken kalmışken.

Varsa hani düzenlenmesi düzeltilmesi düzeltilecek hani olmaz ya daha duyulurken duyulması gerekenler söylenmesi zorda olsa huzur içinde yatsın denmeden daha huzur içinde uyumak günler ne getirirse huzurla gözlere bakabilirken.Buradan .

Yeri yurdu bilebilirken kim kimdir yolu yordamı gidebilirken.

Hesabı alalım.

Alalım hesabı ödemesi bitsin .

Alacaklar.

Onun görülmesi gerekenleri babadan anadan kalanları kalmışları değil onlar ayrı başka önce kendininkileri kendine olanları aitleri ortalığa saçıp. Saçılmıyor öyle ha denilince.

Herkes kendi borcunu bilir der atalar.Gidenlerin ki başka. Öyle söylenmedi mi?

Domuz kurşunu gibi olur girince yüreğine tam o zaman orada patlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir