Aslında Kimse Sevmez

kotuluk

Kötünün hep bir yerlerde galip gelmesinin kazanmasının bir nedeni vardır. Kendisinin kazanamayacağı her durum böyledir aslında iyiler kazanır kazanması lazım kötünün kazanır olmasının kurduğu küçük çıkarlı iş birliktelikleri ve işbirlikçileridir.

Olması gerekenin gidilmesi gerekenin az biraz dışına çıkılsa biraz o yoldan gidilmese bak yoldan çıkmadık bu yolda oraya buradan gidilse de böyle demiş olabilir bu yol biraz toprak biraz taşlı manzaralı zevkli hayata biraz neşe biraz heyecan bu yol öyle denilerek.

Aslında kimse sevmez yolun dışına çıkmayı gösterilen tarif edilen gidilecek en kolay en düzgün yoldan çıkmayı hiç kimse sorsan .

Kim suçu günahı kanunsuzluğu hukuksuzluğu çıkarcılığı sever hiç kimse.

Kedinin suçudur. Kedidir.

Ben yapmadım kedi yaptı ciğeri kedi kaptı. Kedinin adına ne derseniz o.

Kötü savaşı hep işbirlikleri işbirlikçileri sayesinde kazanır. Gücü işbirliklerine dayanır. İş birlikçiler yeri geldiğinden kötüden cesaretlenip kötüden daha kötü daha hunhar daha acımasız daha kahredici olabilirler küçücük çıkarlar için.

Bir de kedigillerden bukalemundan daha kamuflajlı daha yırtıcı daha sinsi daha ulaşır olabilir daha süratli kıvrak çevik olabilir gözü karalığın verdiği cesaretle.

Onca yıllardır onca çaba onca savaş onca çırpınış tarihten bu yana yok edemediyse. Oradan şuradan buradan ortaya çıkıveriyorsa her seferinde.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir