Aferin Size

Çok özel düşünülmüş özel hazırlanmış bir örgütlenme değildir. Kurallları bellidir. Güvenlik elemanı olursunuz. Ülkemizi değil dünyayı göz önüne alın . Sanki aynı şekilde aynı hunharlıkla davrandıklarını görürsünüz. Eğitilme sitemleri aynıdır. Ama benzerliği sadece eğitilme şekilleri, ortaya koymaz. Onlar hayata başka yerden bakan kişilerdir.

Öyle Amerikan dizilerinin müfettiş kılıklı olanları sadece o dizilerde vardır. Kuralları onların kötü fikirli olmayacağı, kötü fikir taşımayacağı, suç unsuru davranışlardan hep uzak durdukları, suç ortağı olmayacakları, suç örgütü mensubu olmayacakları, suç örgütü kurmayacakları üzerine onları koruyucu şekilde konmuştur.

Ama öyle değildir. Suç işlemek için can atan, fiziki ve manevi acı vermekten zevk alan kişiler baş vurur ve onların en hızlıları, aktifleri işe alınır.

Dünya yüzünde çok az ülkede hükümetten bağımsız devletin bir kuruluşu olarak çalışabildiklerinden, bazı batılı yoğun demokrasi yaşayan ülkelerde de işledikleri suçun kapatılmasının çok zor olduğu, ortaya çıktığında da cezasının verildiği için görevlerini yapmak zorundadırlar.

Ama dünyanın çoğu yerinde kırıp, döken, acı veren, işkenceler yapan kanuni olsa da halkın istekleri karşına çıkıp onun hükümet, mafya, suç örgütleri, sermaye sahipleri tarafından sömürülmesine, iktidar sahiplerinin daha da güç kazanmasına çalışırlar. Silahları, kaskları, jopları, kurşun geçirmez yelekleri hepsi kurulmuş dengelerin oluşması için içinde vicdan ve acıma hissi olmayan planlara destek verir. Hesap sorması gerekenlerin çıkarları dolayısı ile hesap sormayıp aferinleriyle yeniden yapma gücünü alırlar. Hele medya da doğru gözünü kapatmışsa.

Şimdi böyle bakıldığında akşam haberlerinde ki olayların nasıl gerçekleştiğini anladınız mı?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code