Açık Açık Sorulmuş Soru

ayna-karisinda-olmak

Sabahın saatleri. Aynayla hesaplaşma hesap sorma duvarda asılı olan o. Ey ayna söyle bana dünyanın en güzeli en yakışıklısı en her şeyi bileni ben miyim?

Açık açık sorulmuş soru. Her sabah sorulan.

Aynaya bakan biz olduğumuzda hayat bizim olduğunda. Bir yerlerimize söz geçiremeyip ağrı sızı huzursuzluk hayata söz geçiremediğimizde şöyle yap böyle yap. Aynayla ara açık.

Her sabah aynı terane neredeyse. Aynı kavga. Bizim kavga o kadar büyük değil olmayabilir bizde o da haddini bilenlerdeniz. Uzamadan uzatmadan kısa.

Kendisine rakip gördüğü insanlar varlıklar eşyalar olanlar bu yüksek sesli kavgaya girmiş olanlar ne yapsın? Aynaları onların aynaları ne yapsın?

Her yerde her şekilde dünyalarının her tarafını ayna yapmış her gözde her yüzde aynası olduğunu her yerde her şekilde kendisini onaylayan aynası olsun istemeler nasıl bir duygu?

Rüyalarda görülen korkunç şeyler aynaların arkasında onları onaylamayacak kedilerin olması ne korkutucu.

N’ayır n’olamaz . her sabah böyle uyanma aynanın arkasını iyice pistt. Sen en güzel olmayabilirsin o yüzden susma hakkımı kullanıyorum sessizliği.

Öyleyse kırıl sende yok ol al sana yumruk alsana tekme girişmeleri sabaha güne böyle başlamalar aynalarla kavga. Aynalar beni sevmiyor bana düşman ruh hali. Aynada kim varsa nasıl bir sevmeme nasıl bir düşmanlık haliyse.

Psikiyatri kliniklerinin kapısında o yüzden ayna yok konmuyor olabilir. Kıyafetini düzelt aynaları kontrol et aynaları.

Sabahları ruhunda şen şakrak olmasa bile şarkılarla türkülerle belki halay başı aynayla.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir